Vinyasa jóga

Tyto lekce vycházejí z principů Ashtanga Vinyasa jógy, což je dynamický západní druh jógy. Při praktikování nezůstane podložka suchá a je považovaná za fyzicky náročnější. V této józe se zaměřujeme na spojení pohybu a dechu, poté jsme plně ve svém těle a vnímáme, jestli jsme v dané pozici správně. Také se v józe učíme zaměřit i na duševní stránku, kdy přenášíme to, co jsme se naučili v pozicích do svého běžného života. Ať už je to nelpění na daných pozicích (či na jakékoliv věci v našem životě), když se do nich ještě nemůžeme dostat a respektování sebe samých nebo třeba disciplína a odhodlání dostát svého cíle, který jsme si stanovili (posouvat se v pozicích např.).

V lekcích se zaměříme na všechny výše zmíněné složky, naučíme se správně dýchat, provádět pozice ve správném nastavení těla a plynule z nich přecházet do dalších. Naučíme se tělo uvolnit a pomoci si od bolestí zad a kloubů.

Na začátku lekce se vždy připravíme na nadcházející zátěž, lehce rozhýbeme tělo, občas budeme využívat i některé kompenzační pomůcky. Poté se přesuneme k dynamičtější části hodiny, budeme praktikovat i pozdravy slunce, kdy zahřejeme tělo a připravíme ho na následující pozice a nastavíme tempo a délku dechu. Závěrem lekce nás čeká krátká meditace či relaxace, kterou zklidníme mysl a uvolníme tělo po celém praktikování. Případně se někdy závěrem lekce zaměříme na dechové techniky.

Praktikováním jógy vyrovnáme dysbalance na těle, zbavíme se bolestí zad a kloubů. Také zpevníme a posílíme naše svalstvo. Obecně je jóga výbornou prevencí před nemoci, pomáhá udržet tělo ve zdravé formě a udržuje čilou mysl. Také se díky správnému provedení pozic, naučíme přenášet principy správně nastaveného těla do běžného života.